2015-06-03 14:03:50 | 0 komentarzy
Smak i klimat Brazylii w jednej filiżance.
Tagi: kawa, kawy-swiata, brazylia, pure-origins
Brazylia kojarzy się z kawą chyba od zawsze – od czasów, kiedy stało się po nią w kolejkach, żeby w końcu móc kupić srebrną paczuszkę z obrazkiem uśmiechniętego ciemnoskórego chłopczyka. Być może niektórzy z Was pamiętają zapach świeżo otwartej paczki i poczucie, że ma się do czynienia z prawdziwym luksusem.Podobnie kojarzył się klimat nielicznych sklepów kolonialnych, gdzie zapach kawy i tajemniczych przypraw mieszał się z atmosferą egzotyki i dalekich zamorskich podróży.
Dzisiaj możemy wybierać z setek rodzajów kaw i dzięki internetowi nie musimy w tym celu nawet wychodzić z domu. Kawa nie jest już trudno dostępnym luksusem, ale wciąż może być czymś wyjątkowym.
Nasza Brazil  Sul de Minas należy do linii kaw Pure Origins – czyli kaw, które powstają z ziaren rosnących tylko w jednym, wybranym zakątku świata. Dzięki temu, każdy, kto je pije, może cieszyć się wyjątkowym smakiem i aromatem związanym z ziemią, na której wyrosły. Klimat, położenie, rodzaj gleby – to wszystko ma znaczenie. Dokładnie tak, jak z winem : )
Ziarna arabiki, z jakich składa się Brazil Sul de Minas pochodzą z południowego zachodu stanu Sul de Minas. Z powodu pory deszczowej, kwiaty kawy kwitną tam tylko raz do roku, dzięki czemu wszystkie krzewy dojrzewają równomiernie. Ziarna są upalane na ciemno, ale mimo to kawa jest łagodna, z delikatnie słodkim aromatem, i leciutką kwasowością, która podbija jeszcze wrażenie „rasowości” i czystości smaku.
W tej chwili nasz pomysł na idealne pół godziny z brazylijską kawą wygląda tak:
środek upalnego dnia, mała filiżanka mocnej, gorącej i aromatycznej Sul de Minas, do tego coś pysznego, słodkiego i nieprzyzwoicie kalorycznego, np. smażone w głębokim tłuszczu churros, a w tle Frank Sinatra, śpiewa, że „mają tam mnóstwo kawy w Brazylii…”
Zaloguj się lub zarejestruj aby dodawać komentarze!
NEWSLETTER

Dołącz do newslettera, aby otrzymywać informacje o najniższych cenach, najświeższych nowościach i okazjach

J. J. DARBOVEN Poland Sp. z o.o.

ul. Stoczniowców 2A, 84-230 Rumia
tel. (58) 671 21 71, fax (58) 671 27 03
info@darboven.pl


NIP: 586-01-66-576, KRS: 0000182486
Sąd Rejonowy w Gdańsku, XVI Wydział Gospodarczy
Kapitał zakładowy: 6 240 154,80zł
Kapitał wpłacony: 6 240 154,80zł